بازدید 281
0

رنگ ابرو چه شماره ای برای من مناسب است؟

مشقت انتخاب رنگ ابرو متناسب با رنگ مو تا ابدوالدهر ادامه دارد؛ اگر فرمول رنگ کردن ابرو را ندانید! شاید تا به‌حال بارها از آرایشگر خود در سالن آرایشگاه پرسیده‌اید که «چه رنگ ابرویی به من میاد؟» این سوال در ظاهر آسان است اما واقعیت این است که انتخاب رنگ مناسب برای رنگ کردن ابروها نیاز به تجربه دارد؛ به همین خاطر بهتر است فوت‌وفن این کار را بدانید.

برای ایجاد تناسب بین رنگ ابرو و رنگ مو بعضی‌ها از رنگ ابرو استفاده می‌کنند، بعضی هم از انواع سایه ابرو، مداد یا ریمل ابرو. هر کدام از این روش‌ها مزایا، معایب و طرفداران خاص خودشان را دارند اما در این مطلب قرار است به‌صورت اختصاصی به مبحث رنگ کردن ابرو، ترکیب رنگ‌های مناسب رنگ ابرو و ترفندهای رنگ کردن ابرو بپردازیم. اگر جزو آن دسته از افراد هستید که بعد از رنگ کردن موها، از باقی‌ مانده رنگ برای رنگ کردن ابروهایتان استفاده می‌کنید، بهتر است حتما این مطلب را بخوانید.

تناسب رنگ ابرو با رنگ مو

از جمله اشتباهات رایج در فرآیند رنگ کردن ابرو، انتخاب رنگ بسیار تیره‌تر یا بسیار روشن‌تر از رنگ موهاست. یکی از اصول رنگ کردن ابرو این است که رنگ خود را با اختلاف دو درجه تیره‌تر یا روشن‌تر از موها انتخاب کنید، نه بیشتر و نه کم‌تر. در واقع این قانون، به‌عنوان قاعده طلایی رنگ کردن ابروها به‌شمار می‌رود. این تناسب رنگ با اختلاف دو درجه‌ای، تعادل رنگ‌ها را در چهره شما حفظ خواهد کرد.

در نظر داشته باشید که تیره‌تر شدن رنگ ابروها، ظاهری پهن و روشن کردن ابروها، ظاهری نازک به آن‌ها می‌بخشد. اگر هنگام خرید دچار شک و تردید هستید، می‌توانید با استفاده از سایه‌های رنگی ابرو، رنگ‌های مختلف را روی چهره خود انتخاب کنید.

رنگ مو را متناسب با رنگ ابروهای خود انتخاب کنید

– رنگ ابرو برای موهای مشکی یا قهوه‌ای

اگر جزو آن دسته از افراد هستید که موهایتان در طیف رنگی قهوه‌ای یا مشکی قرار می‌گیرد، دستتان در انتخاب رنگ ابرو حسابی باز است. شما می‌توانید از طیف رنگی گسترده قهوه‌ای استفاده کنید. اگر موهایتان مادرزادی روشن بوده و خودتان آن را تیره کرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم ابروهایتان را دو درجه تیره‌تر از موها رنگ کنید؛ اگر موهایتان از ابتدا تیره بوده، بهتر است ابروهایتان را یک یا دو درجه روشن کنید.

– رنگ ابرو برای موهای بلوند یا روشن

ممکن است موهایتان به‌صورت مادرزادی بور باشد یا با رنگ‌های دکلره رنگشان کرده باشید. در این حالت بهتر است ابروهای خود را دو درجه تیره‌تر از رنگ موهایتان کنید. اگر موهایتان بلوند رنگ شده است، ابتدا ابروها را دکلره کرده، سپس آن را رنگ کنید.

✨ حتما بخوانید: رشد ابرو در یک هفته با بهترین راهکارهای طبیعی

ترفندهای رنگ کردن ابرو در خانه

رنگ کردن ابروها در دو حالت صورت می‌گیرد، طبیعتا یا ابروهای تیره دارید که قصد دارید روشن‌شان کنید یا ابروهای روشن دارید که تصمیم دارید رنگشان را تیره کنید. ساده‌ترین راه برای رنگ کردن ابروها مراجعه به آرایشگاه است، اما اگر قصد دارید این کارها را خودتان در خانه انجام دهید، بهتر است قدم‌به‌قدم با مراحل و جزییات آن آشنا شوید.

رنگ کردن ابرو در خانه با چند ترفند ساده

– لوازم مورد نیاز رنگ کردن ابرو

لوازمی که برای رنگ کردن ابرو در خانه نیاز خواهید داشت شامل برس رنگ، اکسیدان مخصوص ابرو (اکسیدان 1 یا 6 درصد، اکسیدان 2 یا 9 درصد، اکسیدان 3 یا 12 درصد)، رنگ ابرو، پنبه، گوش پاک‌ کن، ظرف مخصوص برای ترکیب رنگ و اکسیدان، کرم یا وازلین جهت چرب کردن پوست اطراف ابرو می‌شود.

وسایل موردنیاز برای رنگ کردن ابرو در خانه

– مراحل تیره کردن رنگ ابرو

 1. ابتدا ابرو و اطراف آن را به‌خوبی پاک‌ سازی کنید، سپس با استفاده از گوش پاک‌ کن بخش‌هایی را که نمی‌خواهید رنگ بگیرد، وازلین بزنید.
 2. رنگ مورد نظر خود را به اندازه یک سانتی‌ متر داخل ظرف شیشه‌ای ریخته و چند قطره اکسیدان (ترجیحا 3 قطره) مخلوط کنید تا کاملا یکدست شود.
 3. رنگ را خیلی سریع از بخش پهن ابرو شروع کنید و روی ابرو بمالید تا کل سطح آن پوشانده شود. توجه داشته باشید که ابروها برخلاف مو خیلی سریع رنگ می‌گیرند. معمولا یک تا دو دقیقه زمان برای رنگ گرفتن ابرو کافی است.
 4. در پایان رنگ را با استفاده از پنبه از سطح ابرو کامل پاک کنید.

– مراحل روشن کردن رنگ ابرو

 1. ابروهای خود را به‌خوبی شسته و پاک‌ سازی کنید تا هیچ اثری از مواد آرایشی که قبلا استفاده کرده‌اید، باقی نماند.
 2. با استفاده از گوش پاک‌ کن بخش‌هایی را که قرار نیست رنگ بگیرند وازلین بمالید.
 3. ترکیب دکلره را متناسب با نیاز خود و دستورالعمل ماده دکلره‌ای که خریداری کرده‌اید، تهیه کنید.
 4. با برس ابرو مواد را روی ابروهای خود پخش کنید. برای اینکه ابروها کاملا رنگ بگیرند، برس را در مسیر رفت و برگشت روی ابروها حرکت دهید.
 5. متناسب با رنگ ابروهای خود بین 5 تا 10 دقیقه صبر کنید و در این بین تغییر رنگ ابروها را چک کنید.
 6. وقتی ابروها به میزانی که مد نظرتان بود روشن شد، به کمک پنبه رنگ را از سطح ابرو پاک کرده و با آب ولرم بشویید.
 7. حالا دیگر ابروهایتان بی‌رنگ شده و می‌توانید رنگی را که مدنظر دارید روی آن بگذارید.

✨ حتما بخوانید: آموزش لیفت ابرو در خانه؛ انواع روش‌های طبیعی بالا کشیدن ابرو

کمی بیشتر درباره اکسیدان بدانیم

همان‌طور که دیدید، اکسیدان بخش جدایی‌ناپذیر فرآیند رنگ کردن ابرو و مو به‌شمار می‌رود. این ماده با رنگ مو یا رنگ مخصوص ابرو ترکیب شده و نقش فعال‌ کننده یا کاتالیزور رنگ را به‌عهده دارد. هنگام رنگ کردن ابروها، هرچه از اکسیدان بیشتری استفاده کنید، روشن‌ کنندگی نیز بیشتر خواهد شد. به‌طور کلی سه نوع اکسیدان وجود دارد که عبارت است از: اکسیدان 6 درصد، 9 درصد و 12 درصد. پیشنهاد می‌کنیم برای رنگ کردن ابرو از اکسیدان بالای 9 درصد استفاده نکنید. اکسیدان را می‌توانید به‌صورت جداگانه خریداری کنید یا کیت‌های مخصوص رنگی را که حاوی اکسیدان هستند، تهیه کنید.

اکسیدان مناسب برای رنگ کردن ابرو

اکسیدان

ساختن رنگ ابرو خانگی

ممکن است تمایلی به استفاده از رنگ‌های شیمیایی موجود در بازار نداشته باشید، به همین خاطر در این بخش ترفندهای رنگ کردن ابرو در خانه با ترکیبات طبیعی خانگی را به شما معرفی خواهیم کرد. مواد طبیعی که در رنگ کردن ابروها موثر هستند عبارتند از: عسل، بابونه، حنا، قهوه، دارچین و نسکافه.

دارچین: برای ساخت رنگ دارچین، می‌توانید دارچین را با آب یا عسل ترکیب کرده روی ابروهای خود قرار دهید. صبر کنید تا ابروها رنگ دارچینی به خود بگیرند، سپس ترکیب دارچین را از سطح ابرو پاک کنید.

نسکافه یا قهوه: برای رنگ کردن ابرو با نسکافه، مقداری قهوه یا نسکافه را در آب جوش ریخته و صبر کنید تا سرد شود. پس از سرد شدن، از ترکیب قهوه روی ابروهای خود قرار دهید و بین 5 تا 15 دقیقه صبر کنید تا ابروها این رنگ را به خود بگیرند.

حنا: حنا یکی از رایج‌ترین روش‌های رنگ کردن ابرو و موها به‌شمار می‌رود که از زمان گذشته طرفداران زیادی داشته است. حنا را با مقدار کمی آب مخلوط کنید و ترکیب آن را برای مدتی روی ابروها قرار دهید تا کاملا رنگ حنا را به خود بگیرند. سپس خوب آن را شستشو دهید.

ساختن رنگ ابروهای خانگی با مواد طبیعی

معرفی برندهای معروف رنگ ابرو

با توجه به تنوعی که امروزه در بازار لوازم آرایشی با آن مواجه هستیم، انتخاب رنگ ابروی مناسب کار آسانی نیست. در حال حاضر برندهای مطرح ارائه‌ دهنده رنگ ابرو عبارتند از رنگ ابروی لی لی نایت، نوباراکس، آتوسا، مارال، دنی وان، بریول، ویکو، کیت‌های رنگ ابروی ویتامول، رنگ ابروی آرتین و … .

در ادامه به معرفی کیت‌های رنگ ابروی ویتامول خواهیم پرداخت که مجموعه‌ای کامل از رنگ‌های محبوب مصرف‌ کنندگان را ارائه داده است.

✨ حتما بخوانید: تقویت مژه و ابرو با بهترین محصولات و راهکارهای طبیعی

– کیت رنگ ابروی ویتامول

کیت ابروی ویتامول یکی از معروف‌ترین رنگ‌های ابرو است که بسته‌بندی آن حاوی رنگ ابرو (30 میلی‌لیتر)، اکسیدان (30 میلی‌لیتر)، برس مخصوص رنگ کردن ابرو و ظرف مخصوص ترکیب رنگ است.

این محصول ساخت کشور ایران با فرمولاسیون ایتالیایی است و به خاطر وجود داشتن ترکیباتی از جمله روغن زیتون، کراتین و مولتی‌ ویتامین ابروها را خوش‌ حالت و خوش‌ فرم می‌کند و خاصیت نرم‌ کنندگی بالایی دارد. کیت رنگ ابروی ویتامول طیف گسترده‌ای از 16 رنگ پرطرفدار را پوشش می‌دهد که با شماره‌های مختلفی از یکدیگر تفکیک می‌شوند.

رنگ ابروی ویتامول H1

و اما کلام آخر …

رنگ کردن ابروها تاثیر زیادی در شکل صورت و حالت گرفتن ابروهای شما دارد، به همین خاطر بهتر است توجه ویژه‌ای به رنگ ابروهای خود و تناسب آن با رنگ پوست و موهایتان داشته باشید. «رنگ ابرو روشن چه شماره‌ای خوبه؟» یکی از سوالات عمومی است که در این رابطه زیاد پرسیده می‌شود. واقعیت این است که انتخاب رنگ ابرو رابطه مستقیمی با رنگ موها و پوست شما دارد و نمی‌توان همواره فرمول یکسانی برای آن ارائه داد.

قاعده طلایی یک یا دو درجه تیره‌تر یا روشن‌تر از رنگ موهایتان را فراموش نکنید. در این حالت می‌توانید از انتخاب رنگ ابروی مناسب اطمینان حاصل کنید. با توجه به اینکه ابرو در ناحیه حساسی از صورت قرار گرفته است و زیبایی خاصی به چشم‌ها و حالت چهره‌تان می‌دهد، پیشنهاد می‌کنیم از خرید برندهای نامرغوب و ناشناخته خودداری کنید تا آسیبی به ابروها و چشم‌هایتان وارد نشود.

اشتراک گذاری

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهادات روژال

 • هنرمند آرایش خودت باش
 • تناسب اندام
 • مراقب زیباییت باش
 • اخبار سلامتی و زیبایی
 • نقد و بررسی محصول و برند

شیک ترین آرایش ابرو با 7 روش ساده

10 ماه پیش

رنگ ابرو چه شماره ای برای من مناسب است؟

10 ماه پیش

آموزش لیفت ابرو در خانه؛ انواع روش های خانگی بالا کشیدن ابرو

10 ماه پیش

اصلاح ابرو در خانه در ایام کرونا – مجله روژال

10 ماه پیش

برنامه بدنسازی حجمی حرفه ای ۶ روز در هفته

1 سال پیش

مضرات و فواید بدنسازی و راهنمای حرفه ای شدن در آن

1 سال پیش

۲۶ باور اشتباه درباره لاغری و کاهش وزن که نباید بپذیرید

3 سال پیش 12زمان مطالعه

لیست خوراکی‌های ممنوعه برای کودکان زیر یک سال ۱۱ نوع خوراکی که نباید به کودکان زیر یک سال بدهید

3 سال پیش 10زمان مطالعه

7 نکته بهداشتی کاپ قاعدگی که باید قبل از خرید بدانید

10 ماه پیش

تخمه آفتاب­گردان چه خواص، فواید و کاربردی دارد؟

11 ماه پیش

خواص درمانی و کاربردهای چای برای پوست

11 ماه پیش

خواص درمانی و کاربردهای آب هویج برای پوست

11 ماه پیش

علامت های روی لوازم آرایشی بهداشتی؛ معنی این نشانه ها چیست؟

11 ماه پیش

سلبریتی های هالیوودی از چه ضد آفتابی استفاده می‌کنند؟

11 ماه پیش

5 توصیه مراقبت پوستی که کاملا اشتباه است!

11 ماه پیش

شایعه یا واقعیت: آیا ضد آفتاب رنگی باعث ایجاد لک پوستی می‌شود؟ – مجله روژال

11 ماه پیش

برند لافارر | معرفی بهترین محصولات لافارر

11 ماه پیش

معرفی و بررسی برند سریتا – Cerita – مجله روژال

11 ماه پیش

معرفی و بررسی برند نئودرم – Neuderm – مجله روژال

11 ماه پیش

معرفی برند آردن + آشنایی با بهترین محصولات آردن (Ardene)

11 ماه پیش