بازدید 259
0

خشک شدن ریمل | 9 روش قطعی بازسازی و ترمیم ریمل خشک شده

حقیقت تلخی است اما باید قبول کنیم که ریمل جزو آن دسته از محصولات آرایشی است که کوتاه‌ترین ماندگاری را دارد. مایع بودن ریمل باعث رشد سریع میکروب نسبت به محصولات پودری و با ترکیبات پیچیده‌تر می‌شود، به همین دلیل بهتر است قبل از گذشت 6 ماه ریمل جدید را جایگزین قدیمی کنید. با آگاهی از این موضوع بیایید نگاهی داشته باشیم به دلیل خشک شدن ریمل و اینکه چطور ریمل خشک شده را بازسازی کنیم؟ با راهکارهای جالب و خواندنی این مقاله از مجله روژال همراه ما باشید.


خرید ریمل از فروشگاه اینترنتی روژال


چرا ریمل خشک می‌شود؟

حتی بهترین ریمل‌های جهان هم ممکن است بر اثر استفاده نادرست خشک شوند. اما با دانستن دلیل خشک شدن ریمل حتی زودتر از زمان منقضی شدن آن، می‌توانید این اتفاق را به‌تاخیر بیاندازید. بعضی از مهم‌ترین دلایل خشک شدن ریمل را با هم مرور کنیم:

علت خشک شدن ریمل و ترمیم آن

باز گذاشتن در ریمل

باز گذاشتن در ریمل، اصلی‌ترین علت خشک شدن ریمل است؛ چراکه ورود هوا به محفظه داخلی ریمل می‌تواند باعث خشک شدن آن شود. بنابراین بعد از هر با استفاده، مطمئن شوید در ریمل را کامل بسته‌اید.

استفاده نادرست از ریمل

یکی از مهم‌ترین علت‌های خشک شدن ریمل استفاده نادرست از آن است. بعضی افراد برای اینکه ریمل بیشتری به اپلیکاتور بچسبد، آن را با حرکات محکم به سمت پایین جعبه فشار داده یا حرکت رفت و برگشتی مداوم انجام می‌دهند. این کار باعث ورود هوا داخل ظرف و در نهایت خشک شدن ریمل می‌شود.

تاریخ انقضا ریمل

ممکن است واقعاً تاریخ انقضای ریمل شما تمام شده باشد و به اشتباه فکر کنید کاری کرده‌اید که ریمل خشک شده است. به‌طور کلی بهتر است پیش از خرید ریمل ابتدا تاریخ تولید و انقضای آن را چک کنید و اگر زمان کمی برای مصرف آن داشتید، به سراغ خرید یک ریمل دیگر بروید.

از کجا بفهمیم ریمل خشک شده است؟

بعد از چک کردن تاریخ انقضای ریمل، بهترین راه تست کردن ریمل این است که مقداری از آن را روی دست خود بکشید. اگر بافت ریمل روی پست شما تکه‌تکه بود یا برجستگی‌ داشت به احتمال زیاد ریمل‌تان خشک شده و وقت بازسازی آن است.

علائم خشک شدن ریمل و بازسازی آن با 8 راهکار

روش‌های بازسازی و ترمیم ریمل خشک شده

برای بازسازی ریمل خشک شده می‌توانید از یکی از این 9 روش استفاده کنید:

1. محلول لنز برای بازسازی ریمل

محلول‌ لنز حاوی ترکیباتی است که برای ضد عفونی و مرطوب نگه داشتن لنز‌ چشم مورد استفاده قرار می‌گیرد و به چشم آسیب نمی‌رساند؛ بنابراین می‌توانید از آن‌ برای ترمیم ریمل خشک شده استفاده کنید.

 • در ظرف ریمل خشک شده را باز کنید.
 • دو تا سه قطره از محلول لنز را درون ظرف ریمل بریزید. دقت کنید این مقدار نباید بیشتر از چند قطره باشد؛ چراکه می‌تواند ریمل شما را بیش از حد رقیق کند.
 • در ریمل را ببندید و ظرف آن را به‌مدت یک دقیقه بین کف دست‌های خود مالش دهید.

محلول لنز برای بازسازی ریمل

2. اشک مصنوعی برای احیای ریمل خشک شده

اشک مصنوعی یا قطره چشم برای افرادی است که چشم آن‌ها زود خشک شده و باعث بازگرداندن رطوبت چشم می‌شود. چند قطره از اشک مصنوعی را به ریمل خود اضافه کنید و آن را از خشکی نجات دهید. البته در نظر داشته باشید که تاریخ انقضای اشک مصنوعی معمولاً تا یک ماه پس از باز شدن در آن است.

اشک مصنوعی برای احیای ریمل خشک شده

3. آب گرم برای ترمیم ریمل خشک شده

در این روش کافی است مقداری آب گرم را در یک لیوان بریزید. بهتر است این آب داغ نباشد تا به ظرف ریمل و مواد داخل آن آسیبی نزند. سپس ظرف در بسته ریمل را درون لیوان آب گرم بگذارید و 5 دقیقه صبر کنید. حرارت باعث می‌شود مواد سفت شده ریمل رقیق‌تر شود.

آب گرم برای ترمیم ریمل خشک شده

4. روغن نارگیل برای ریمل خشک شده

روغن نارگیل هم یک ماده دیگر است که می‌تواند باعث روان‌تر شدن و احیای ریمل خشک شده شما شود. به علاوه اضافه کردن چند قطره روغن طبیعی به ریمل می‌تواند مواد مغذی را برای مژه‌های شما فراهم کند و باعث تقویت مژه شود. برای استفاده از روغن نارگیل برای ریمل خشک شده این مراحل را طی کنید:

 • چند قطره روغن نارگیل را با حرارت غیر مستقیم گرم کنید.
 • با استفاده از یک قطره‌ چکان یا قاشق کوچک روغن را درون جعبه ریمل خود بریزید.
 • در جعبه را ببندید و آن را خوب تکان دهید. سپس اجازه دهید تا مواد ریمل برای چند ثانیه خنک شوند.

روغن نارگیل برای ریمل خشک شده

5. آلوئه‌ ورا برای ترمیم کردن ریمل

یکی دیگر از مواد طبیعی که می‌تواند هم ریمل شما را ترمیم و هم مژه‌هایتان را تقویت کند، ژل آلوئه‌وراست. می‌توانید مثل روغن نارگیل، چند قطره از ژل یا روغن آلوئه‌ورا را در تیوپ ریمل خود بریزید و آن را به‌خوبی تکان دهید.

آلوئه‌ ورا برای ترمیم کردن ریمل

6. چای ریختن در ظرف ریمل

یکی دیگر از روش‌های احیای ریمل خشک شده، ریختن چند قطره چای در تیوپ آن است. البته این یک راهکار سنتی بوده و مواد چای ممکن است با ترکیبات ریمل شما واکنش داده و به آن حساسیت نشان دهید. اگر اصرار دارید که چای ریختن در ریمل را امتحان کنید، بهتر است به سراغ چای تازه دم بروید و تنها چند قطره در تیوپ ریمل خود بریزید.

7. گلاب برای از بین بردن خشکی ریمل

گلاب یکی از مواد طبیعی است که می‌تواند باعث روان شدن بافت ریمل شما شود و آن را مقداری سبک‌تر کند. مثل تمام مواد دیگر، تنها چند قطره گلاب را در ریمل خود بریزید تا بیش‌ از حد رقیق نشود.

گلاب برای از بین بردن خشکی ریمل

8. خیس کردن براش ریمل قبل از استفاده

خیس کردن براش ریمل با آب گرم باعث ترمیم دائمی ریمل خشک شده شما نمی‌شود اما در مواقعی که عجله دارید یا به دیگر مواد دسترسی ندارید، می‌تواند باعث روان کردن بافت ریمل شود.

خیس کردن براش ریمل برای استفاده از ریمل خشک شده

9. روغن بچه برای احیای ریمل خشک شده

روغن بچه هم یکی دیگر از راهکارهای بازسازی و ترمیم ریمل خشک شده است اما اگر چشم‌های حساسی دارید، مراقب باشید هنگام استفاده مایع ریملِ آغشته به روغن با چشم‌ها تماس پیدا نکند تا منجر به حساسیت نشود.

روغن بچه برای بازسازی ریمل خشک شده

راه‌ های جلوگیری از خشک شدن ریمل

نکات مهمی وجود دارد که به شما کمک می‌کنند تا ریمل‌هایتان خشک نشوند و بتوانید برای مدت طولانی‌تری از آن‌ها استفاده کنید. در ادامه نگاهی داشته باشیم به راه‌های جلوگیری از خشک شدن ریمل:

در ریمل را بسته نگه دارید

یکی از مهم‌ترین عواملی که باعث خشک شدن ریمل می‌شود، نفوذ هوا در محفظه آن است. پس سعی کنید تنها زمانی که برای ریمل زدن آماده هستید، در محفظه را باز کنید. به‌علاوه بهتر است وقتی که براش ریمل را از جعبه خارج می‌کنید در جعبه را با یک سرپوش موقتی ببندید.

براش ریمل را داخل محفظه پمپاژ نکنید

 اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که برای ریمل زدن براش را داخل محفظه پمپاژ می‌کنند تا ماده بیشتری به براش بچسبد، وقت آن است که این کار را متوقف کنید. وارد و خارج کردن مداوم براش ریمل باعث می‌شود هوای بیشتری وارد محفظه و باعث خشک شدن مواد ریمل شود.

بهترین راه برای اینکه ریمل بیشتری به براش بچسبد این است که در ریمل را کمی باز کنید و براش را در حالی که هنوز در جعبه است، بچرخانید.

ریمل را در دمای مناسب نگهداری کنید

هوای خیلی سرد یا خیلی گرم ممکن است به بافت و مواد ریمل آسیب بزند. پس بهتر است در روز‌های آفتابی ریمل را از کیف خود خارج کنید و در روز‌های سرد مراقب دمای لوازم آرایش و ریمل خود باشید.

براش ریمل را تمیز نگه دارید

یکی از راز‌هایی که می‌تواند کیفیت ریمل شما را بالاتر ببرد این است که براش آن را تمیز نگه دارید. مثلاً اگر براش روی زمین افتاد و پرز‌های فرش روی آن نشست، اگر براش را همان‌طور وارد محفظه ریمل کنید، بافت ریمل شما پر از آلودگی می‌شود و احتمال سفت و خشک شدن آن بالاتر می‌رود. به‌علاوه با اینکار باعث آسیب رساندن به چش‌های خود می‌شوید.

انجام راهکارهایی که در این مقاله توضیح دادیم به شما کمک می‌کند تا زمان منقضی شدن ریمل از آن بهترین استفاده را داشته باشید. اما نکته دیگری که باعث می‌شود درب ریمل شما مدت زمان کمتری باز بماند و از ریمل خود استفاده بهینه‌تری داشته باشید، نحوه استفاده از ریمل به روش صحیح است که می‌توانید در مقاله آموزش تصویری زدن ریمل آن را دنبال کنید.

سوالات متداول ریمل خشک شده

آیا می‌توان به ریمل خشک شده آب اضافه کرد؟

بله باید قطرات آب گرم را چند لحظه قبل از استفاده به ریمل اضافه کنید. این روش باعث رقیق و روان شدن مایع ریمل شما می‌شود اما برای کوتاه مدت.

آیا اضافه کردن الکل به ریمل خشک شده خطرناک است؟

پیشنهاد می‌کنیم هرگز از الکل یا استون مایع برای بازسازی ریمل خشک شده استفاده نکنید زیرا باعث سوزش و آسیب جدی به چشم‌ها می‌شوید. راهکارهای جایگزینی که در این مقاله ارائه دادیم، گزینه‌های موثرتری برای این کار هستند.

 

اشتراک گذاری

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهادات روژال

 • هنرمند آرایش خودت باش
 • تناسب اندام
 • مراقب زیباییت باش
 • اخبار سلامتی و زیبایی
 • نقد و بررسی محصول و برند

شیک ترین آرایش ابرو با 7 روش ساده

10 ماه پیش

رنگ ابرو چه شماره ای برای من مناسب است؟

10 ماه پیش

آموزش لیفت ابرو در خانه؛ انواع روش های خانگی بالا کشیدن ابرو

10 ماه پیش

اصلاح ابرو در خانه در ایام کرونا – مجله روژال

10 ماه پیش

برنامه بدنسازی حجمی حرفه ای ۶ روز در هفته

1 سال پیش

مضرات و فواید بدنسازی و راهنمای حرفه ای شدن در آن

1 سال پیش

۲۶ باور اشتباه درباره لاغری و کاهش وزن که نباید بپذیرید

3 سال پیش 12زمان مطالعه

لیست خوراکی‌های ممنوعه برای کودکان زیر یک سال ۱۱ نوع خوراکی که نباید به کودکان زیر یک سال بدهید

3 سال پیش 10زمان مطالعه

7 نکته بهداشتی کاپ قاعدگی که باید قبل از خرید بدانید

10 ماه پیش

تخمه آفتاب­گردان چه خواص، فواید و کاربردی دارد؟

11 ماه پیش

خواص درمانی و کاربردهای چای برای پوست

11 ماه پیش

خواص درمانی و کاربردهای آب هویج برای پوست

11 ماه پیش

علامت های روی لوازم آرایشی بهداشتی؛ معنی این نشانه ها چیست؟

11 ماه پیش

سلبریتی های هالیوودی از چه ضد آفتابی استفاده می‌کنند؟

11 ماه پیش

5 توصیه مراقبت پوستی که کاملا اشتباه است!

11 ماه پیش

شایعه یا واقعیت: آیا ضد آفتاب رنگی باعث ایجاد لک پوستی می‌شود؟ – مجله روژال

11 ماه پیش

برند لافارر | معرفی بهترین محصولات لافارر

11 ماه پیش

معرفی و بررسی برند سریتا – Cerita – مجله روژال

11 ماه پیش

معرفی و بررسی برند نئودرم – Neuderm – مجله روژال

11 ماه پیش

معرفی برند آردن + آشنایی با بهترین محصولات آردن (Ardene)

11 ماه پیش