بازدید 276
0

تفاوت عطر تلخ و شیرین | روش تشخیص ادکلن تلخ و شیرین

عطر شیرین دوست دارید یا عطر تلخ؟ ترجیح می‌دهید چه نت‌هایی در عطری که استفاده می‌کنید پر رنگ‌تر باشد؟ پاسخ این سوالات مسیر شما در انتخاب و خرید عطر را مشخص می‌کند. دنیای عطر پر از اصطلاحات مختلف است که آشنایی دقیق با این اصطلاحات به شما کمک می‌کند شناخت بیشتری نسبت به سلیقه خود در این زمینه داشته باشید. خواندن این مطلب به شما کمک می‌کند اطلاعات کاملی در رابطه با عطر تلخ، عطر شیرین، ویژگی‌ها و تفاوت‌ ادکلن تلخ و شیرین به‌دست آورید.

عطرها از 3 نت آغازین، میانی و پایانی تشکیل می‌شوند که رایحه‌ها در این نت‌ها جا می‌گیرند. هر عطر ممکن است ترکیبی از چند رایحه مختلف باشد که در هر نت به مشام می‌رسند. تلخی و شیرینی ادکلن‌ بستگی به این دارد که چه رایحه‌هایی در هر نت استفاده شده است و طعم قالب آن چیست که در ادامه برای تشخیص عطر تلخ و شیرین با این رایحه‌ها بیشتر آشنا می‌شویم.

عطر شیرین چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

برای تولید عطرهایی که حس طعمی شیرین دارند، از رایحه شیرین استفاده می‌شود. این نوع عطرها معمولا حاوی اسانس‌هایی هستند که باعث می‌شود احساس صمیمیت و آرامش دل‌انگیزی در فضا ایجاد شود. عطر شیرین حاوی رایحه‌هایی مثل کارامل، رایحه گل‌فام مثل رز و یاس، ادویه‌های شیرین و شکلات است که حس آرامش، اعتماد و مهربانی به فضا می‌بخشد.

عطرهای شیرین را عموما خانم‌ها استفاده می‌کنند اما اگر بخواهیم به چند عطر شیرین مردانه اشاره کنیم، VERSACE – Eros Pour Homme، TOM FORD – Black Orchid، Mont Blanc Legend جزو عطرهایی هستند که در دسته شیرین مردانه قرار می‌گیرند.

تفاوت ادکلن تلخ و شیرین

ادکلن شیرین مناسب چه فصلی است؟

اکثر عطرهای شیرین اما خنک برای فصل‌های گرم سال طراحی می‌شوند اما این موضوع بسته به ترکیبات هر عطر ممکن است تغییر کند و با رایحه‌های دیگر برای استفاده در سایر فصل‌ها متعادل شود.

عطر شیرین با استایل چه افرادی سازگار است؟

رایحه‌های شیرین در انواع عطرهای مردانه و زنانه معروف مورد استفاده قرار می‌گیرند. عطر شیرین نوعی عطر خوش‌بو و با طبع گرم است که برای استفاده در جمع‌های خانوادگی و دوستانه مناسب است. عموما افرادی جذب عطر و ادکلن شیرین می‌شوند که خونگرم، شاد و پرانرژی هستند.

ادکلن تلخ و ویژگی‌های آن

عطر تلخ یکی از رایحه‌های محبوب و رایج در انواع ادکلن زنانه و مردانه است که در تقسیم‌بندی گروهی عطرها مورد استفاده قرار می‌گیرد. زمانی‌که صحبت از تلخی عطر می‌شود، منظور احساس طعم تلخی است که هنگام بوییدن عطر احساس می‌کنیم. منشا رایحه‌های تلخ در عطرها از برخی گیاهان، ریشه درخت‌ها، تنباکو و ادویه‌های خاص و تند شرقی استخراج می‌شود. از ویژگی‌های عطر تلخ، ترکیب رایحه‌های دلنشینی مثل نعنا هندی، شبدر، قهوه، دودی، میخک، دارچین، چوب خیزران، ترنج، گل صدپر و … است.

عطرهای تلخ در ترکیب با رایحه‌هایی که طبع خنک دارند، جذابیت بیشتری پیدا می‌کنند. به همین دلیل معمولا عطرهای تلخ و خنک طرفداران زیادی دارند. از جمله عطرهای تلخ زنانه و مردانه معروف می‌توان به BOSS – Boss Woman، Calvin Klein – Truth for Women، Lalique Encre Noire، Terre d’Hermes Parfum ، Tom Ford – Tuscan Leather یا Bitter Peach اشاره کرد.

ادکلن تلخ و ویژگی‌های آن

ادکلن تلخ مناسب چه فصلی است؟

عطر تلخ به خاطر ساختار رایحه‌ای و ترکیبات چوب و ادویه‌ای که دارد، جزو عطرهای سنگین به‌شمار می‌رود. بنابراین پیشنهاد می‌شود از عطرهای تلخ در فصل‌های سرد سال و روزهای بهاری استفاده شود اما این موضوع با توجه به سلیقه افراد و طیف تلخی عطر می‌تواند متفاوت باشد.

عطر تلخ با استایل چه افرادی سازگار است؟

امروزه رایحه‌های تلخ در انواع عطرهای زنانه و مردانه مورد استفاده قرار می‌گیرند و حال‌وهوای جذاب و دل‌نشینی به عطر می‌بخشند. اکثر مردم تصور می‌کنند که این نوع عطر، فقط برای آقایان کاربرد دارد اما در دهه‌های اخیر، تمایل خانم‌ها به استفاده از عطرهای تلخ بیشتر شده است. عطر تلخ گزینه مناسبی برای خانم‌ها و آقایان شیک و خاص‌پسند است و برای استفاده در مهمانی‌ها و جلسات نیمه‌ رسمی و رسمی بسیار مناسب است. همچنین افراد با تیپ شخصیتی آرام، درونگرا و منطقی بیشتر به عطر و ادکلن تلخ گرایش دارند.

فرق عطر تلخ و شیرین

تفاوت‌ عطرهای تلخ و شیرین

فرق عطر تلخ و شیرین دقیقا همان‌چیزی است که سلیقه‌های مختلف را شکل می‌دهد. عطری که شما دوست دارید از نظر فرد دیگری ممکن است خیلی خوشبو نباشد یا برعکس. عطر شیرین معمولا از اسانس‌های کاراملی، گلی و رایحه‌های شیرین ساخته می‌شود اما عطر تلخ بر پایه اسانس‌هایی مثل چوب، قهوه و تنباکو است. نت‌ اولیه عطرهای شیرین معمولا رایحه گل یا مرکبات است درحالی‌که در نت اولیه عطرهای تلخ، رایحه‌های چوبی بیشتر احساس می‌شود.

عطر شیرین در فصل‌های گرم سال و در مهمان‌های خودمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد اما عطرهای تلخ عموما نشان‌دهنده رسمیت و جدیت هستد و در فصل‌های سرد سال و مجالس رسمی کاربرد بیشتری دارند. جالب است بدانید که حتی رنگ شیشه عطر‌های تلخ و شیرین نیز متفاوت است چراکه عطرهای شیرین در شیشه‌هایی با رنگ روشن و عطرهای تلخ در شیشه‌های تیره به بازار عرضه می‌شوند.

به‌طورکلی می‌توان گفت که عطر تلخ و شیرین دو نقطه مقابل یکدیگر هستند و ویژگی‌های مختلفی دارند، در جدول زیر سعی کردیم تفاوت عطر تلخ و شیرین را به‌صورت خلاصه ارائه دهیم:

ویژگی‌ها عطر شیرین عطر تلخ
نت‌های اصلی کارامل، گل‌های مختلف با رایحه شیرین، مرکبات و شکلات چوب، چرم، ریشه گیاهان، ادویه‌های تند شرقی، تنباکو و قهوه
مناسب برای طبع گرم سرد و خنک
مناسب برای فصل بهار و تابستان پاییز و زمستان
نوع عطر زنانه و مردانه اما بیشتر عطرهای زنانه زنانه و مردانه اما بیشتر عطرهای مردانه
محل استفاده جمع‌های صمیمی دوستانه و خانوادگی جلسات و مهمانی‌های رسمی و نیمه‌رسمی
بسته‌بندی شیشه‌هایی با رنگ روشن، صورتی، زرد و… شیشه‌های تیره مانند سبز تیره، قهوه‌ای و …
احساس قالب صمیمیت، آرامش، اعتماد رسمیت، جذابیت، جدیت

چگونه می‌توان ادکلن شیرین را از تلخ تشخیص داد؟

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای تشخص ادکلن تلخ از ادکلن شیرین، توجه به بسته‌بندی آن‌هاست. اغلب عطرهای شیرین در شیشه‌های روشن مثل رنگ زرد یا صورتی کم‌رنگ عرضه می‌شوند درحالی‌که عطرهای تلخ عمدتا دارای شیشه‌های تیره هستند.

در مرحله دوم برای تشخیص این عطرها کافی است چند ثانیه به رایحه آن‌ها توجه کنید. عطرهای شیرین معمولا دارای رایحه‌های گلی، شکلاتی و کاراملی هستند و حس صمیمت خاصی به مخاطب القا می‌کنند در حالی که عطرهای تلخ حس متفاوتی دارند و تصویری از شخصیت‌های جدی و رسمی ارائه می‌دهند.

همچنین طبع عطر روی شدت تلخی یا شیرینی یک عطر تاثیرگذار است. عطرهایی که رایحه گرم و تند دارند، شدت تلخی عطر را بیشتر می‌کنند و در عطرها با رایحه خنک و ترش میزان تلخی کمتر احساس می‌شود.

یکی دیگر از مهم‌ترین مواردی که باعث می‌شود در انتخاب عطر حرفه‌ای‌تر عمل کرده و عطری مناسب سلیقه خود انتخاب کنید، آشنایی با طبع عطرهاست که در مقاله تفاوت عطر سرد و گرم می‌توانید اطلاعات خود را درباره این موضوع کامل کنید.

عطر تلخ یا شیرین؟ کدام را انتخاب کنم؟

ترکیبات متنوعی که با رایحه‌ ادویه‌ها، میوه‌ها، گل‌ها و چیزهایی که تصورش را نمی‌کنید، ساختار عطرهای تلخ و شیرین را تشکیل می‌دهند. هر کدام از این رایحه‌ها می‌تواند دریچه‌ای به احساسات مختلف باشد.

انتخاب عطر تلخ یا شیرین یک امر سلیقه‌ای است که باید پس از بررسی عطرهای مختلف در رابطه با آن تصمیم‌گیری کنید اما به‌طورکلی می‌توان گفت با توجه به اینکه اصلی‌ترین تفاوت ادکلن تلخ و شیرین مربوط به فصل مورد استفاده و شخصیت افراد است، بهتر است بدانید عطرهای تلخ عموما برای شخصیت‌های جدی، منطقی و در فصول سرد سال مورد استفاده قرار می‌گیرد و عطرهای شیرین اغلب در فصول گرم سال و برای افراد صمیمی و خونگرم کاربرد دارند. البته هیچ کدام از قوانین در دنیای عطر مطلق نیستند و شما می‌توانید مطابق سلیقه خود عطر همیشگی‌تان را انتخاب کنید.

همه چیز درباره ادکلن شیرین و تلخ

سوالات متداول عطر تلخ و شیرین

عطر تلخ بهتر است یا عطر شیرین؟

انتخاب عطر شیرین یا تلخ یک انتخاب سلیقه‌ای است و می‌توان گفت بین این دو هیچ‌کدام به دیگری ارجحیت ندارد. اما در جمع‌های رسمی‌تر استفاده از عطر تلخ پیشنهاد اول است.

چه رایحه‌ای در عطرهای تلخ محبوب‌تر است؟

عطرهایی که دارای رایحه چوبی هستند، طبع گرم و تلخ دارند. در ترکیبات عطر های تلخ از سرخس‌ها، گیاهان علفی، انواع چوب و خزه وجود دارد که در این میان روایح چرم، چوبی و جیر محبوب‌تر هستند.

اشتراک گذاری

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهادات روژال

  • هنرمند آرایش خودت باش
  • تناسب اندام
  • مراقب زیباییت باش
  • اخبار سلامتی و زیبایی
  • نقد و بررسی محصول و برند

شیک ترین آرایش ابرو با 7 روش ساده

10 ماه پیش

رنگ ابرو چه شماره ای برای من مناسب است؟

10 ماه پیش

آموزش لیفت ابرو در خانه؛ انواع روش های خانگی بالا کشیدن ابرو

10 ماه پیش

اصلاح ابرو در خانه در ایام کرونا – مجله روژال

10 ماه پیش

برنامه بدنسازی حجمی حرفه ای ۶ روز در هفته

1 سال پیش

مضرات و فواید بدنسازی و راهنمای حرفه ای شدن در آن

1 سال پیش

۲۶ باور اشتباه درباره لاغری و کاهش وزن که نباید بپذیرید

3 سال پیش 12زمان مطالعه

لیست خوراکی‌های ممنوعه برای کودکان زیر یک سال ۱۱ نوع خوراکی که نباید به کودکان زیر یک سال بدهید

3 سال پیش 10زمان مطالعه

7 نکته بهداشتی کاپ قاعدگی که باید قبل از خرید بدانید

10 ماه پیش

تخمه آفتاب­گردان چه خواص، فواید و کاربردی دارد؟

11 ماه پیش

خواص درمانی و کاربردهای چای برای پوست

11 ماه پیش

خواص درمانی و کاربردهای آب هویج برای پوست

11 ماه پیش

علامت های روی لوازم آرایشی بهداشتی؛ معنی این نشانه ها چیست؟

11 ماه پیش

سلبریتی های هالیوودی از چه ضد آفتابی استفاده می‌کنند؟

11 ماه پیش

5 توصیه مراقبت پوستی که کاملا اشتباه است!

11 ماه پیش

شایعه یا واقعیت: آیا ضد آفتاب رنگی باعث ایجاد لک پوستی می‌شود؟ – مجله روژال

11 ماه پیش

برند لافارر | معرفی بهترین محصولات لافارر

11 ماه پیش

معرفی و بررسی برند سریتا – Cerita – مجله روژال

11 ماه پیش

معرفی و بررسی برند نئودرم – Neuderm – مجله روژال

11 ماه پیش

معرفی برند آردن + آشنایی با بهترین محصولات آردن (Ardene)

11 ماه پیش