بازدید 1567
4

آرایش نود را در 7 مرحله ساده انجام دهید – مجله روژال

شاید پیش آمده باشد که شخصی را در مهمانی ببینید و با خود بگویید «چقدر چهره بدون آرایش زیبایی دارد!» و شاید واقعاً هم ‌چنین باشد اما تجربه ثابت کرده است که این زیبایی بی‌نقص و طبیعی از سبک آرایش نود (Nude) نشئت می‌گیرد.

آرایش نود و طبیعی

هنوز هم آرایش غلیظ، رژ لب قرمز و آرایش اسموکی یا همان سایه دودی طرفداران خود دارد اما امروزه بسیاری از خانم‌ها در سراسر دنیا به آرایش به سبک نود روی آورده‌اند و دلایل خوبی هم برای آن دارند: برای این نوع آرایش از رنگ نود استفاده می‌شود که جزو شیک‌ترین رنگ‌ها در آرایش چهره محسوب می‌شود، ظاهری طبیعی و ساده اما باوقار به‌‌ صورت می‌بخشد و برای انجام آن به تعداد لوازم آرایشی کمتری احتیاج است و با هر لباسی هم سِت می‌شود.

بنابراین با یادگیری اصول آرایش به سبک نود می‌توانید هم برای آرایش روزانه و هم در خودآرایی برای مهمانی‌ها از این سبک کمک بگیرید. در سبک نود، از رنگ‌های نزدیک به رنگ پوست استفاده می‌شود و برای افرادی مناسب است که آرایش ملایم و طبیعی را به آرایش مصنوعی و غلیظ ترجیح می‌دهند. اگر شما هم جزو این افراد هستید و به آموزش آرایش به سبک نود و طبیعی علاقه دارید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

رنگ نود چیست؟

نود به معنای عریان است و رنگ نود که در واقع اشاره به رنگ پوست بدن دارد، یکی از طیف‌های قهوه‌ای به‌شمار می‌رود که رگه‌هایی از بژ را در خود دارد و در میکاپ و حتی سبک‌های عکاسی با همین نام شناخته می‌شود. آرایش به رنگ نود به دلیل ملایم و نزدیک بودن به رنگ پوست تبدیل به یک سبک شناخته شده در میکاپ شده است و در آن از سایه‌ها و رنگ رژ لب نود برای دادن جلوه طبیعی‌تر به آرایش، استفاده می‌شود.

رنگ نود در آرایش ناخن و صورت

آرایش نود دخترانه

در سبک آرایش نود، از رنگ‌های خنثی استفاده می‌شود و به دلیل ظاهر طبیعی آن، یکی از سبک های آرایش دخترانه نیز به‌حساب می‌آید. البته با توجه به استفاده از رنگ‌های خنثی، ممکن است نگران باشید که صورتتان حالتی بی‌روح و رنگ‌ پریده به خود بگیرد اما درواقع آرایش نود اگر به‌درستی و متناسب با رنگ پوستتان انجام شود، زیبایی‌ صورتتان را به بهترین شکل به نمایش می‌گذارد. به همین دلیل است که این سبک، در میان هنرمندان نیز رواج بسیاری دارد و عده‌ای حتی برای آرایش عروسی نیز آن را به سبک‌های دیگر ترجیح می‌دهند.

البته توجه داشته باشید که آرایش نود دخترانه با آرایش لایت کمی تفاوت دارد. در آرایش لایت رنگ‌های نود هم کاربرد دارد اما چیزی که به‌عنوان میکاپ نود شناخته می‌شود، صرفا استفاده از طیف رنگی متناسب با تناژ پوستی است و نمی‌توان به هر رنگ ملایمی اصلاح نود داد.

آرایش نود دخترانه و طبیعی

به‌طور کلی، بهتر است این 5 اصل را در آرایش به سبک نود به یاد داشته باشید:

 1. رطوبت پوست را تأمین کنید.
 2. اصل «هر چه کمتر، بهتر» را فراموش نکنید.
 3. چشم‌ها را غلیظ آرایش نکنید.
 4. از فاندیشن یا فونداسیون ملایم استفاده کنید.
 5. از رژ لب نزدیک به رنگ پوستتان کمک بگیرید.

اگر برای آموزش آرایش به سبک نود آماده‌اید، فقط 7 مرحله تا داشتن صورتی جذاب با کمترین میزان آرایش فاصله دارید.

✨ حتما بخوانید: جدیدترین مدل های آرایشی سال 1401

آموزش قدم به قدم آرایش به سبک نود و طبیعی

برای خودآرایی به سبک نود از آماده‌سازی پوست برای آرایش گرفته تا مرحله آخر که زدن رژ لب است، باید از رنگ‌هایی استفاده کنید که سازگاری بیشتری با رنگ پوستتان دارد. بنابراین اگر پوست تیره‌ دارید، طیف رنگی که در این سبک آرایشی به‌کار می‌برید باید کمی تیره‌تر از افراد روشن پوست باشد.

آرایش به سبک نود و طبیعی متناسب با رنگ پوست

مرحله اول: پاکسازی پوست

ابتدا باید بدانید که مراقبت از پوست، شرط اصلی آرایش بی‌عیب و نقص است. این مرحله برای آرایش به سبک نود الزامی نیست اما اگر می‌خواهید آرایش صورتتان، نتیجه‌ای رضایت‌بخش و عالی داشته باشد، پاکسازی پوست از هرگونه آلودگی و استفاده از تونر را فراموش نکنید. تونر مناسب با نوع پوستتان را انتخاب و با توجه به نحوه مصرف درج‌شده روی جلد محصول، آن را روی صورت استفاده کنید و ظاهری شاداب به پوستتان ببخشید.

مرحله دوم: تأمین رطوبت پوست

این مرحله نیز الزامی نیست اما اگر پوست صورتتان رطوبت کافی نداشته باشد ممکن است فاندیشن یا کانسیلر، خوب روی صورت ننشیند یا خط کرم پودر روی صورت مشخص باشد. بنابراین اگر به دنبال ظاهر طبیعی و ملایم سبک آرایش نود هستید، بهتر است با استفاده از کرم مرطوب کننده و آبرسان، جانی دوباره به پوست ببخشید و یک الی دو دقیقه صبر کنید و سپس سراغ مرحله بعدی بروید. حتماً توجه کنید که محصول انتخابی، متناسب با پوستتان است و باعث چرب شدن آن نمی‌شود.

تأمین رطوبت پوست قبل از آرایش

مرحله سوم: پرایمر

زیرسازی آرایش، نقش مهمی در ظاهر نهایی آرایش شما دارد و پرایمر می‌تواند این کار را به‌خوبی برایتان انجام دهد. اگر تا به‌حال از پرایمر استفاده نکرده‌اید، کافی است یک‌بار آن را امتحان کنید و ببینید چگونه منافذ پوست را پر می‌کند، خطوط ریز و چین و چروک را صاف کرده و حتی چربی پوست را کنترل می‌کند و باعث دوام آرایش روی صورت شما می‌شود. با توجه به اهمیت زیرسازی در آرایش، رد کردن این مرحله پیشنهاد نمی‌شود.

✨ حتما بخوانید: پرایمر چیست و چه زمانی باید از پرایمر صورت استفاده کنیم؟

انواع پرایمر در آرایش نود

مرحله چهارم: فونداسیون

بالاخره به مهم‌ترین مرحله، یعنی استفاده از فونداسیون (فاندیشن) رسیدیم که برای پوشاندن عیب و نقص‌های پوستی به‌کار می‌رود. یکی از اصول آرایش به سبک نود این است که هنگام انتخاب فاندیشن مناسب، باید به بافت و فرمولاسیون محصول نیز علاوه بر رنگ آن دقت کنید. برای سبک آرایش نود بهتر است نوعی از فونداسیون را انتخاب کنید که غلظت بالا و بافت سنگینی نداشته و پوشش‌دهی کمتری داشته باشد. عده‌ای ترجیح می‌دهند از سی سی کرم برای زیرسازی کمک بگیرند که پوشانندگی ملایم‌تری دارند

.✨ حتما بخوانید: آرایش ماندگار با زیرسازی اصولی صورت

همچنین به یاد داشته باشید که رنگ‌های روشن‌تر از پوست شما می‌توانند ظاهری غیرطبیعی و رنگ‌پریده به صورت بدهند؛ بنابراین برای انتخاب رنگ فاندیشن مناسب بهتر است محصولی را انتخاب کنید که به رنگ پوستتان نزدیک‌تر یا کمی تیره‌تر است.

کرم پودر مات این‌ لی، پوششی صاف و یکنواخت روی صورت به وجود می‌آورد و جلوه‌ای مات و طبیعی به پوست می‌بخشد. این کرم، فاقد چربی بوده و از ایجاد ظاهر براق روی صورت جلوگیری می‌کند و برای آرایش به سبک نود مناسب است.

مرحله پنجم: آرایش چشم

به مهم‌ترین قسمت هر نوع آرایش، یعنی آرایش چشم ها می‌رسیم. در این مرحله از آموزش آرایش به سبک نود، به یک پالت سایه چشم نود احتیاج دارید که ما پالت سایه چشم نود فلورمار را پیشنهاد می‌دهیم. از بین ده رنگ گرم و ملایم این پالت، رنگی را انتخاب کنید که به رنگ طبیعی پوستتان نزدیک‌تر است (مانند قهوه‌ای مایل به زرد).

سپس سایه‌ای کمی تیره‌تر از قهوه‌ای را انتخاب کرده و برای گوشه‌های بیرونی چشم‌ها از آن استفاده کنید. با این کار، هم کانتورینگ چشم انجام می‌شود و هم چشمانتان بیشتر در معرض توجه قرار می‌گیرد. برای خوش ‌فرم نشان دادن ابروها نیز سایه کرم رنگ را روی استخوان زیر ابرو بزنید.

هنوز کار تمام نشده! آرایش چشم بدون خط چشم و ریمل کامل نمی‌شود؛ پس خط چشم ژلی را بردارید (ترجیحاً رنگ قهوه‌ای) و به کمک آن، خط باریکی در امتداد خط مژه بکشید. در انتها، آرایش چشم را با زدن ریمل تمام کنید. ریمل حجم دهنده اکستند ولوم کالیستا حاوی موم عسل و ضد حساسیت است و می‌تواند انتخاب خوبی برای تیره‌تر و پرپشت‌تر نشان دادن مژه‌ها باشد.

مرحله ششم: گونه ها

اگر می‌دانستید حتی مقدار کمی رژ گونه چه تأثیر مهمی در نتیجه نهایی آرایش صورت دارد، از تأثیر آن متعجب می‌شدید. شاید فکر کنید رژ گونه باعث مصنوعی شدن صورتتان می‌شود اما آیا می‌توانید راز مصنوعی نشدن آن را حدس بزنید؟ همان‌طور که بارها در آموزش آرایش به سبک نود تکرار کردیم، باید رنگی را انتخاب کنید که به رنگ پوستتان نزدیک‌تر است و با آن تضاد ایجاد نمی‌کند.

همچنین در استفاده از رژ گونه زیاده‌روی نکنید و ابتدا مقدار کمی از آن را روی گونه‌ها بزنید و اگر لازم بود، کمی دیگر به آن اضافه کنید. فقط در این صورت است که زدن رژ گونه حتی می‌تواند آرایش شما را طبیعی‌تر نیز جلوه دهد.

برای اینکه به استخوان گونه جلوه بدهید، می‌توانید به مقدار خیلی کم از هایلایتر استفاده کنید اما هنگام زدن هایلایتر، اصل «هرچه کمتر، بهتر» هرگز فراموش نشود.

انتخاب رژ گونه نود

مرحله هفتم: لب ها

هر بار که برای زدن رژ لب قرمز و صورتی وسوسه شُدید، یادتان باشد این رنگ‌ها در تضاد با اصول آرایش به سبک نود است و تمام زحماتتان در این 6 مرحله را از بین خواهد برد. برند مورد علاقه رژ لبتان به احتمال زیاد، رنگ‌های ملایم‌تر و رژلب‌ های نود بسیاری دارد و می‌توانید ترجیحاً رنگ مات یا کرم یا به‌طور کلی، نزدیک‌ترین رنگ به رنگ پوستتان را انتخاب کنید.

رژ لب مات مخملی گلدن رز، فاقد پارابن است و رنگ‌بندی متنوعی دارد و از خشکی لب ها نیز جلوگیری می‌کند. این رژ لب، ظاهری مات به لب‌ها می‌دهد و می‌تواند انتخاب خوبی برای سبک آرایش نود باشد.

برای زدن رژ لب، ابتدا یک X روی قوس دوبخشی لب بالایی خود بکشید؛ سپس رژ لب را روی گوشه‌های لب بزنید و به طرف وسط بکشید. برای اینکه لب‌ها جلوه بیشتری داشته باشند، می‌توانید در انتها از برق لب نیز استفاده کنید.

رژ لب نود مخملی گلدن رز

خرید رژ لب مات گلدن رز

و اما کلام آخر…

امروزه آرایش طبیعی به یکی از سبک های آرایشی محبوب در دنیا تبدیل شده است و به همین دلیل، آرایش نود (Nude) بیشتر از قبل مورد توجه قرار گرفته است. یکی از اصول آرایش به سبک نود این است که به‌جای رنگ‌های جیغ و در تضاد با هم، باید از رنگ‌های ملایم نزدیک به رنگ پوست در لوازم آرایش استفاده شود. این‌کار از رنگ‌ پریدگی یا تیرگی صورت جلوگیری کند.

اگر به آرایش غلیظ علاقه‌ای ندارید یا به هر دلیلی ترجیح می‌دهید در رفت‌وآمد روزانه یا در مهمانی‌ها، صورتتان در عین سادگی جذاب به نظر برسد، آموزش آرایش به سبک نود برای شما تهیه شده است تا در 7 مرحله، زیبایی صورتتان را به‌طور نامحسوس در معرض نمایش بگذارید.

اشتراک گذاری

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. Stephentaf گفت:

  Новости Бреста также Брестской области а также мире, наиболее оперативная экспресс-информация: объекты дня, обзоры, крайние случая а также события мегаполисам, извещенья что касается ПРОИСШЕСТВИЕ
  https://elnet.by/

 2. ManuelRitle گفت:

  Российский рынок ранее не известных каров демонстрирует разнонаправленную динамику цен. Одни модификации значительно упали в цене, на то время как часть, шиворот-навыворот
  https://avgrodno.by/

 3. MichaelSpats گفت:

  Новинки Беларуси сверху Kapital.by · Каковы успехи дощечки объявлений https://kapital.by/ Совета по выбору равно приобретении жилплощади

 4. Daviddrync گفت:

  [url=https://xrumer.ru/]роблокс r34[/url]
  [url=https://xrumer.xyz/]роблокс r34[/url]

پیشنهادات روژال

 • هنرمند آرایش خودت باش
 • تناسب اندام
 • مراقب زیباییت باش
 • اخبار سلامتی و زیبایی
 • نقد و بررسی محصول و برند

شیک ترین آرایش ابرو با 7 روش ساده

10 ماه پیش

رنگ ابرو چه شماره ای برای من مناسب است؟

10 ماه پیش

آموزش لیفت ابرو در خانه؛ انواع روش های خانگی بالا کشیدن ابرو

10 ماه پیش

اصلاح ابرو در خانه در ایام کرونا – مجله روژال

10 ماه پیش

برنامه بدنسازی حجمی حرفه ای ۶ روز در هفته

1 سال پیش

مضرات و فواید بدنسازی و راهنمای حرفه ای شدن در آن

1 سال پیش

۲۶ باور اشتباه درباره لاغری و کاهش وزن که نباید بپذیرید

3 سال پیش 12زمان مطالعه

لیست خوراکی‌های ممنوعه برای کودکان زیر یک سال ۱۱ نوع خوراکی که نباید به کودکان زیر یک سال بدهید

3 سال پیش 10زمان مطالعه

7 نکته بهداشتی کاپ قاعدگی که باید قبل از خرید بدانید

10 ماه پیش

تخمه آفتاب­گردان چه خواص، فواید و کاربردی دارد؟

11 ماه پیش

خواص درمانی و کاربردهای چای برای پوست

11 ماه پیش

خواص درمانی و کاربردهای آب هویج برای پوست

11 ماه پیش

علامت های روی لوازم آرایشی بهداشتی؛ معنی این نشانه ها چیست؟

11 ماه پیش

سلبریتی های هالیوودی از چه ضد آفتابی استفاده می‌کنند؟

11 ماه پیش

5 توصیه مراقبت پوستی که کاملا اشتباه است!

11 ماه پیش

شایعه یا واقعیت: آیا ضد آفتاب رنگی باعث ایجاد لک پوستی می‌شود؟ – مجله روژال

11 ماه پیش

برند لافارر | معرفی بهترین محصولات لافارر

11 ماه پیش

معرفی و بررسی برند سریتا – Cerita – مجله روژال

11 ماه پیش

معرفی و بررسی برند نئودرم – Neuderm – مجله روژال

11 ماه پیش

معرفی برند آردن + آشنایی با بهترین محصولات آردن (Ardene)

11 ماه پیش